مزایای حضور در نمایشگاه

اثر ماندگار در ذهن مشتری‌ها، رقبا و همکاران

هدف اصلی شرکت در نمایشگاه‌ صنایع دستی ارتباط برقرار کردن ِ رودررو با همکاران، گردشگرها و تأمین‌کننده‌هاست. با برپایی یک غرفۀ مناسب، در نظر گرفتن چند هدیه‌ی تبلیغاتی خلاقانه و برخورد حرفه‌ای می‌توانید نام شرکت خود را به خوبی در ذهن بازدیدکننده‌ها و دیگر شرکت‌کننده‌ها ثبت کنید. در صورت امکان اجازه دهید بازدیدکننده‌ها محصول یا خدمات شما را امتحان کنند؛ زیرا زمانی که انسان چیزی را لمس کند میل بیشتری برای داشتن آن پیدا خواهد کرد.

نمایشگاه بهترین فرصت برای ارتباط رودررو با مشتری است

به طور میانگین روزانه هزاران نفر از نمایشگاه‌ صنایع دستی دیدن می‌کنند. این یک فرصت مغتنم برای ارتباط رودرو و حقیقی با مشتری‌هاست. در حقیقت هیچ زمان دیگری نمی‌توانید با این تعداد از گردشگرها به صورت مستقیم گفتگو کنید و نیازها، خواسته‌ها و شکایت‌های آنها را بدون واسطه بشنوید. خوب است برگه‌هایی را برای نظرسنجی از پیش آماده کنید و از مراجعین درخواست کنید آنها را پر کنند و پس از نمایشگاه حتماً این برگه‌ها را بررسی کنید.

در نمایشگاه‌ها با پتانسیل‌های بازار و موقعیت‌های جدید آشنا می‌شوید
درست است که در عصر ارتباطات و اینترنت به سر می‌بریم، اما هنوز هم برخی خبرهای دست اول فقط از طریق نمایشگاه‌ها در اختیارتان قرار می‌گیرد. ممکن است شرکتی جديد را به تازگی شروع بكار کرده باشد، یا استارت‌آپی پا گرفته باشد که برای نوع کار شما بسیار جالب و مفید باشد. شرکت‌ها معمولاً اخبار داغ خود را در نمایشگاه‌ها عنوان می‌کنند. از طرف دیگر شما هم می‌توانید دست‌آوردهای تازۀ شرکت خود را در نمایشگاه مطرح کنید. این روزها کسی با هدف تفریح به بازدید از نمایشگاه‌های تخصصی نمی‌رود؛ پس اکثر افرادی که از غرفۀ شما دیدن می‌کنند به احتمال زیاد مشتری قدیمی یا بالقوه‌ی آینده‌ی شما خواهند بود. 

نمایشگاه فرصت مناسبی برای کسب و کارهای کوچک است
اگر شما صاحب یک کسب و کار نوپا یا کوچک هستید، احتمالاً در بازار تبلیغات بین غول‌های صنعت و خدمات خود گم شده و به چشم نمی‌آیید. اما در نمایشگاه‌ها همان‌قدر شانس دیده شدن دارید که آنها دارند. البته نباید تاثیر عواملی مانند وسعت و جایگاه غرفه و دکور آن را نادیده گرفت، اما دست‌کم می‌دانید با هزینه‌ی کمتری نسبت به تبلیغات سراسری در رسانه‌ها توسط بخش مهمی از گردشگرها دیده می‌شوید. شما در نمایشگاه این فرصت را دارید که به صورت رودررو با بازدیدکننده‌ها صحبت کرده و به معرفی محصول یا خدمات خود بپردازید. 

شناخت بازار و نیازهای آتی
اگر شما صاحب شرکت خدماتی صنایع دستی و يا فعال صنعت صنایع دستی باشید، حتما ً نیاز دارید سیر تحول سلیقه و نیاز بازار هدف را بشناسید. نمایشگاه یکی از بهترین فرصت‌هاست که بدون واسطه و به طور مستقیم صحبت‌ها را بشنوید و نوع انتخاب‌ها را رصد کنید. با بررسی هوشمندانه‌ی اطلاعاتی که از نمایشگاه به دست می‌آورید، می‌توانید تا حدود زیادی پیش‌بینی کنید در چند ماه یا یک سال آینده چه خدمات یا محصولاتی تقاضای بیشتری خواهند داشت.